Montaż więźby dachowej, montaż łat i kontrłat, drewniany szkielet konstrukcyjny budynku, łączenie belek pod różnymi kątami
Do tych prac idealnie nadadzą się wkręty ciesielskie WKCP. Wkręty te mają średnice 6mm, 8mm i 10mm. Ponieważ mają łeb z końcówką podkładkową, inaczej mówiąc łeb talerzowy, to świetnie nadają się do montażu wyżej wymienionych elementów ze względu na mocne przyciąganie elementu mocowanego i możliwość dokręcenia z większą siłą. Łeb talerzowy „nie chowa się” się w drewnie jak łeb stożkowy, jednak jeśli zależy nam na mocnym trzymaniu, to będzie najlepszy wybór. Im większa średnica wkręta, tym uzyskamy mocniejsze i stabilniejsze połączenie.
Jeśli jednak mimo wszystko zależy nam na łbie stożkowym, żeby wkręt ładnie zlicował się z drewnem to polecamy wkręty WKCS.
Montaż mebli ogrodowych, montaż drewnianych elementów konstrukcyjnych, deskowanie, połączenia elementów drewnianych i drewnopochodnych, montaż łat i kontrłat, montaż drewnianych elementy wykończeniowych, łączenie małych drewnianych lub drewnopochodnych konstrukcji
Tutaj polecamy wkręty ciesielskie KMWHT. Dlaczego? Ich średnica zaczyna się już od 3mm, a kończy na 6mm więc mamy tu do czynienia z wkrętami służącymi do mniejszych obciążeń (niż przy talerzowych WKCP), ze świetnie nadającym się do zlicowania łbem stożkowym. Jeśli więc potrzebujemy w naszych konstrukcjach gładkiej powierzchni, wkręty KMWHT są najlepszym wyborem. Dodatkowo wkręty te nie wymagają wcześniejszego nawiercania.
Łączenie, wzmacnianie lub renowacja konstrukcji drewnianych
W tym miejscu polecamy wkręty konstrukcyjne WKFS. Mają one pełny gwint, co sprawia że delikatnie łączy on słabsze elementy drewniane bez efektu ściągania. Zabezpiecza też konstrukcje przed pękaniem. Wkręty te montuje się też w miejscach gdzie konstrukcja jest słabsza, czyli otwory albo podcięcia belek.
Poziomowanie łat konstrukcyjnych, pionowanie konstrukcji ścian, pod fasadę, poziomowanie powierzchni podłóg czy sufitów podwieszanych
W tym wypadku mamy bardzo ciekawy wkręt który poradzi sobie z takimi zadaniami- wkręt WKSS. Charakteryzuje się on podwójnym gwintem, który pomaga np. utworzyć dystans pomiędzy łatą a kontrłatą. Należy pilnować prawidłowego montażu takiego wkręta żeby mógł spełnić swoje zadanie.
Podsumowanie
Czy chodzi nam o zbudowanie karmnika dla ptaków, czy o konstrukcje szkieletu domu, wkręty ciesielskie towarzyszą nam przy każdej pracy z drewnem. Odpowiednie ich dobranie gwarantuje stabilność konstrukcji na lata. Wkręty do drewna KLIMAS są w stanie zapewnić takie mocne połączenie dzięki wielu zastosowanym technikom i innowacjom wraz z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie zamocowań.
AS
W końcu wiedza w pigułce, dzięki