Darmowa dostawa od 200zł !
Darmowa dostawa (InPost Paczkomaty 24/7) już od 200,00 zł.
Jak zamontować żyrandol do sufitu podwieszanego? Instrukcja krok po kroku. 0
Jak zamontować żyrandol do sufitu podwieszanego? Instrukcja krok po kroku.

 

Sufit podwieszany ma wiele zalet i jest popularny w różnych typach pomieszczeń. Niewątpliwie jego estetyka, czyli możliwość uzyskania gładkiej, eleganckiej powierzchni, bez widocznych pęknięć czy nierówności, działa na plus. Dodatkowo daje możliwość ukrycia instalacji elektrycznych, wentylacyjnych czy innych instalacji za sufitem. Jednak co z wieszaniem żyrandola? Czy można/ da się zamontować żyrandol?

 

Żyrandol w suficie podwieszanym

Niemałe znaczenie ma waga żyrandola. O ile takie bardziej popularne, przeciętnej wagi do 5kg nie sprawią problemów, to te cięższe z dodatkowymi zdobieniami, kryształkami, szklanymi kloszami czy wieloramienne mogą ważyć dużo więcej, nawet kilkanaście kilogramów. Co wtedy? Producent takiego oświetlenia zamieszcza instrukcje montażu- należy się z nią zapoznać by wiedzieć na co zwrócić uwagę.

 

Montaż żyrandola- krok po kroku

 

BEZPIECZEŃSTWO. Upewnij się, że zasilanie elektryczne jest wyłączone przed rozpoczęciem prac. Wyłącz bezpiecznik lub odłącz zasilanie w skrzynce elektrycznej. Wykorzystuj drabiny i inne narzędzia zgodnie z zasadami bezpieczeństwa.

Wybierz odpowiednie miejsce do zamontowania żyrandola na suficie podwieszanym. Upewnij się, że sufit jest wystarczająco wytrzymały, aby utrzymać wagę żyrandola- tu kłaniają się instrukcje dołączone do produktu.

Zlokalizuj punkt montażu na suficie. Może to być miejsce, gdzie sufit jest przymocowany do struktury nośnej.

Przygotuj narzędzia, takie jak wiertarka, wkrętarka, poziomica, śrubokręt, klucz dynamometryczny, i inne niezbędne narzędzia. Jeśli do zestawu dołączona jest podkładka montażowa, zamocuj ją do sufitu.

W przypadku, gdy nie ma pudełka elektrycznego w miejscu montażu, zamontuj jedno zgodnie z miejscowymi przepisami budowlanymi i elektrycznymi.

Połącz przewody elektryczne zgodnie z instrukcjami producenta. Zazwyczaj są to przewody kolorowe: czarny do czarnego, biały do białego i zielono-żółty do zielono-żółtego.

Przypominamy: zawsze przestrzegaj zaleceń producenta i miejscowych przepisów budowlanych oraz elektrycznych. Jeśli nie jesteś pewien, nie próbuj tego robić sam-zawsze skonsultuj się z profesjonalistą elektrykiem.

Połącz elementy żyrandola zgodnie z instrukcjami.

Podłącz żyrandol do pudełka elektrycznego, używając do tego załączonych elementów.

Upewnij się, że żyrandol jest stabilny. Jeśli jest regulowany, dostosuj długość łańcucha lub linki według potrzeb.
Zabezpiecz wszystkie śruby i nakrętki. Sprawdź, czy żyrandol jest stabilny.

Włącz zasilanie i przetestuj, czy wszystkie funkcje żyrandola działają prawidłowo.

Można zamontować żyrandol w suficie podwieszanym próbując namierzyć stelaż do którego przymocowano płyty G-K. Niestety nie zawsze jest to możliwe dlatego naprzeciw wychodzą niezawodne kołki do karton gipsu typu molly. Kołki stalowe MOLLY świetnie sprawdzą się do montażu żyrandoli (nawet tych cięższych) do sufitu podwieszanego. Podczas montażu kołków molly bardzo pomocne są kleszcze HT-1. Usprawniają one pracę i eliminują błędy, które mogą się pojawić podczas osadzania kołków w płycie.

 

Jeśli chodzi o różne rodzaje oświetlenia, można wybrać też kołek molly z hakiem bądź kotwę sprężynową parasolkę z hakiem. Parasolki posiadają tak zwane skrzydełka, które po przełożeniu przez płytę kartonowo-gipsową, rozkładają się, tworząc solidne mocowanie. Poradzą sobie one nawet z cięższym żyrandolem.

Wybór mocowań jest szeroki, w zależności od potrzeb i rodzaju żyrandola. W związku z tym, w razie pytań zapraszamy do kontaktu :)

 

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl